Nu al je Maximale Hypotheek voor 2024 berekenen?
Wil je nu al weten wat je maximale hypotheek bedrag in 2024 kan zijn? Berekenen van je Maximale Hypotheek voor 2024 kan hier zodra alle exacte info voor 2024 door het kabinet op Prinsjesdag bekend gemaakt is en het NIBUD de nieuwste financieringslast tabellen openbaar gemaakt heeft.
Maak hieronder een berekening van je Maximale hypotheek voor dit moment. Voor 2024 wordt hier alle info tegen het einde van het jaar pas bekend. Wil je nu meer weten en een exacte berekening ontvangen? Maak dan gerust contact met ons op.
Wil je meer info en de berekening voor 2023 maken? Dat kan je ook hier doen.
Hypotheek veranderingen 2024
Hier lees je binnenkort alle veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2024.
Bereken Maximale Hypotheek 2024, we wachten nog op de Nibud wijzigingen.
De exacte regels en getallen voor de hypotheken in 2024 worden op Prinsjesdag, de 3e dinsdag in september, gepresenteerd. Eind oktober komt ook het Nibud met de nieuwste financieringslast tabellen. Pas als alle wijzigingen definitief zijn weten we exact wat we in 2024 aan hypotheek lenen kunnen.
Hypotheek veranderingen 2023
Naast je Maximale hypotheek berekenen lees je hier alles over de veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2023.
Meer leenruimte voor de meeste huishoudens bij de aanschaf van hun woning in 2023, indien er rekening wordt gehouden met de te verwachte loonstijgingen. Voor tweeverdieners telt het tweede inkomen vanaf 2023 volledig mee bij bepaling van de maximale hypotheek.
In de Maximale Hypotheek berekening wordt rekening gehouden met de belangrijkste wijzigingen in 2023, kort samengevat zijn dat:
- NHG kostengrens wordt verhoogd naar € 405.000.
- Hypotheekrenteaftrek wordt verder beperkt van 40% naar 36,93%
- Daling van het Eigenwoningforfait
- Minder belastingvoordeel op hypotheekrente
- Jubelton wordt afgeschaft in 2023
- Tweede inkomen telt volledig mee voor de hypotheek
- Nieuwe methode meewegen studieschulden
- Differentiatie leennormen naar energieverbruik
NHG (Nationale Hypotheek Garantie) verhoogd in 2023
De NHG-kostengrens stijgt naar € 405.000 in 2023, NHG-premie blijft 0,6%. Je hypotheek afsluiten met de Nationale Hypotheek Garantie kan in 2023 tot een bedrag van € 405.000. In 2022 lag die grens nog op € 355.000. Indien er sprake is van energiebesparende maatregelen, dan ligt de grens vanaf 1 januari op € 429.300. De eenmalige provisie blijft 0,6 procent.
Daling van het Eigenwoningforfait 2023
Het eigenwoningforfait voor woningen met een WOZ-waarde tussen de € 75.000 en € 1.200.000 gaat wederom verder omlaag, nu met 0,10%-punt. In 2023 komt het tarief daarmee uit op 0,35%. Bij een WOZ-waarde van meer dan € 1.200.000 blijft de inkomensbijtelling 2,35%.
Hypotheekrenteaftrek wordt in 2023 verder beperkt
Voor hogere inkomens wordt de hypotheekrenteaftrek verder afgebouwd. In 2023 mogen inkomens boven de € 73.071 nog maar 36,93% aftrekken bij hun belastingaangifte.
Jubelton wordt afgeschaft
Het kabinet heeft bepaald dat de schenkingsvrijstelling voor eigen woningen (de zogenoemde Jubelton) vanaf 1 januari 2023 wordt verlaagd naar €28.947. De vrijstelling zal per 1 januari 2024 helemaal worden afgeschaft.
Volledig meetellen tweede inkomen voor hypotheek
Hypotheekverstrekkers kunnen vanaf 2023 bij tweeverdieners het tweede inkomen volledig meenemen bij de bepaling van de maximale hypotheek. Tweeverdieners kunnen gemiddeld zo’n € 3.200 meer lenen dan wanneer het tweede inkomen voor 90% wordt meegeteld.
Nieuwe methode meewegen studieschulden
Het kabinet heeft het voornemen om in 2024 over te stappen naar een nieuwe methode. Voor starters wordt de actuele stand van de studieschuld bepalend. Dit moet oud-studenten die extra hebben afgelost meer ruimte bieden om te lenen.
Differentiatie leennormen naar energieverbruik
Het kabinet is van plan om vanaf 2024 bij de vaststelling van de maximale hypotheek meer rekening houden met het uiteenlopende energieverbruik van woningen.
Hypotheek veranderingen 2022
Voor vrijwel alle huishoudens die in 2022 een inkomensstijging hebben, stijgt het bedrag voor de maximale hypotheek. Daarnaast kan het tweede inkomen in 2022 voor 90 procent meetellen.
- NHG kostengrens verhoogd naar € 355.000 (met energiebesparing 6% hoger).
- Hypotheekrenteaftrek wordt verder beperkt
- Daling van het Eigenwoningforfait
- Minder Hypotheek met Private lease
- Borgtochtprovisie gaat van 0,7% naar 0,6%
- Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
- Wijziging eigenwoningregeling 2022
NHG (Nationale Hypotheek Garantie) grens hoger
Wanneer je een huis koopt met Nationale Hypotheek Garantie dan is in 2022 de NHG-grens € 355.000. Voor een woning met energiebesparende voorzieningen is de kostengrens € 376.300.
Hypotheekrenteaftrek wordt in 2022 verder beperkt
Het maximale verrekentarief daalt in 2022 van 43% naar 40%. Dit is alleen wanneer je inkomen in box 1 boven de € 69.398 ligt.
Daling van het Eigenwoningforfait
Het eigenwoningforfait voor woningen met een WOZ-waarde tussen de € 75.000 en € 1.130.000 gaat verder omlaag naar 0,45%.
Minder Hypotheek met Private lease
Lease je een privé auto dan heeft dit vanaf 1 april 2022 een negatief effect. Je private leasecontract wordt vanaf dan voor 100% geregistreerd bij het BKR.
Borgtochtprovisie omlaag
Als je een hypotheek afsluit met NHG betaal je in 2022 nog maar 0,6% aan borgtochtprovisie (was 0,7%).
Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
De vrijstelling voor huizenkopers onder de 35 jaar die een woning kopen van maximaal € 400.000 blijft. In alle gevallen waarbij de woning niet je eigen hoofdverblijf wordt, geldt vanaf 2022 een tarief van 8%.
Minder belastingvoordeel in 2022 voor kleine hypotheek
De ‘Wet Hillen’ compenseerde een positief saldo van eigenwoningforfait en hypotheekrenteaftrek. In 2022 zal de Hillen-aftrek dit nog maar voor 86,67% compenseren.
Wil je zelf direct een afspraak inplannen? Dat kan hier.
Het eerste gesprek is altijd gratis en vrijblijvendWe nemen alle tijd om je vragen te beantwoordenEen afspraak buiten kantoortijden is ook mogelijk
UITSTEKEND Gebaseerd op 344 recensies Geplaatst op Emma SophieTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Nog nooit zo snel aan een huis gekomen! Zonder Frank was dat niet gelukt. Het kan eerst wat onwennig aanvoelen omdat je zowat alles uit handen geeft, maar het is het meer dan waard. Ik raad het iedereen aan.Geplaatst op Ab TabakshopTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Vriendelijk,kwaliteit PERFECTGeplaatst op Danique van der schansTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Frank is echt een topper, is duidelijk qua uitleg! Geen enkele vraag is te veel of te gek!Geplaatst op Jovanotti SchipperTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Zoals altijd weer top service!Geplaatst op Steven OverdijkTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Ik ben zeer tevreden met de samenwerking met hypotheek platvorm. Ik ben heel goed geholpen, en begeleid door Dominique. Zij heeft alles geregeld, en er voor gezorgd dat ik mijn droomhuisje heb kunnen kopen. Ik raad hypotheek platvorm aan iedereen aan. Nogmaals heel erg bedankt Dominique, en uiteraard ook hypotheek platvorm.👌🏼Geplaatst op Cristy CorderoTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Eerste huis gekocht! Ik heb al mijn vertrouwen gegeven en ben heel blij dat ik dit heb gedaan. Dankzij de goede begeleiding heb ik mijn huis heel snel kunnen kopen. Heel erg bedankt!Geplaatst op Angelique NijsenTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Heel fijn geholpen door Dominique en heel snel een upgrade van mijn hypotheek kunnen krijgen als duidelijke uitleg ivm aanvraag bouwhypotheekGeplaatst op Benjamin OseiTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. Ik ben ontzettend geholpen door Dominique, Mantla en het Hypotheekplatformteam in het algemeen. Ik heb een fijne service ervaren qua uitleg en toelichting aangaande het proces bij het verkrijgen van de hypotheek die ik nodig had. Dankbaar voor het snelle schakelen, de klantvriendelijke service en de professionele dienstverlening waardoor alles is geslaagd.Geplaatst op corien roosTrustindex verifieert dat de oorspronkelijke bron van de recensie Google is. De beste service die je van een financieel adviesbureau kan krijgen! Onze nieuwe woning is met de beste service aangekocht door dhr. Franken met alle ondersteuning hierbij van Dominique die verder aan alle zaken uitvoering gaf. Ik raad Hypotheekplatform aan met hun enorme kennis van zaken!Gecertificeerd door: TrustindexHet geverifieerde Trustindex-badge is het universele symbool van vertrouwen. Alleen de beste bedrijven kunnen het geverifieerde badge krijgen met een beoordeling boven 4.5, gebaseerd op klantbeoordelingen van de afgelopen 12 maanden. Lees meer
Neem contact met ons op
Heb je vragen of wil je gewoon weten wat je mogelijkheden zijn? Maak dan een gratis afspraak met ons.
Nu al je Maximale Hypotheek voor 2024 berekenen? Wat zijn de belangrijkste Hypotheekwijzigingen in 2024
Wil je nu al weten wat je maximale hypotheek bedrag in 2024 kan zijn? Berekenen van je Maximale Hypotheek voor 2024 kan hier zodra alle exacte info voor 2024 door het kabinet op Prinsjesdag bekent gemaakt is en het NIBUD de nieuwste financieringslast tabellen openbaar gemaakt heeft. Maak hieronder een berekening van je Maximale hypotheek voor dit moment. Voor 2024 wordt hier alle info tegen het einde van het jaar pas bekend. Wil je nu meer weten en een exacte berekening ontvangen? Maak dan een gratis hypotheek afspraak via het formulier hieronder.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_raw_html css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22padding-left%22%3A%2215px%22%2C%22padding-top%22%3A%2220px%22%2C%22padding-bottom%22%3A%2215px%22%2C%22padding-right%22%3A%2215px%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-color%22%3A%22%23d6d6d6%22%7D%7D”]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”1″][vc_column][us_separator size=”small”][us_btn label=”LET OP: De exacte inkomenscriteria voor 2024 zijn nog niet allemaal bekend. Deze worden pas later door het NIBUD vastgesteld. De maximale hypotheek berekening voor 2024 is tot die tijd een inschatting of gelijk aan die van 2023!” link_type=”none” style=”26″ icon=”fas|exclamation-triangle” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22text-align%22%3A%22left%22%2C%22margin-top%22%3A%2210px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%2210px%22%7D%7D”][vc_column_text]Wil je meer info en de berekening voor 2023 maken? Dat kan je ook hier doen[/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary” icon=”fas|star”][vc_column_text]Hypotheek veranderingen 2024
Hier lees je binnenkort alle veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2024. Bereken Maximale Hypotheek 2024, we wachten nog op de Nibud wijzigingen. [/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wil je exact weten welke regels er gelden? Maak dan een gratis afspraak via het formulier hieronder
De exacte regels en getallen voor de hypotheken in 2024 worden op Prinsjesdag, de 3e dinsdag in september, gepresenteerd. Eind oktober komt ook het Nibud met de nieuwste financieringslast tabellen. Pas als alle wijzigingen definitief zijn weten we exact wat we in 2024 aan hypotheek lenen kunnen.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”1″ disable_element=”yes” el_id=”veranderingen”][vc_column][us_separator size=”small”][us_btn label=”Meest exacte info voor 2024 zodra dit door het kabinet op Prinsjesdag bekent gemaakt is en het NIBUD de nieuwste financieringslast tabellen openbaar gemaakt heeft. Wil je het zeker weten? Maak dan een gratis afspraak!” link=”url:%23contactform” style=”25″ icon=”fas|info” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%2210px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%2210px%22%7D%7D”][vc_column_text]Hypotheek veranderingen 2023
Naast je Maximale hypotheek berekenen lees je hier alles over de veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2023. Meer leenruimte voor meeste huishoudens bij de aanschaf van hun woning in 2023. Indien er rekening wordt gehouden met de te verwachte loonstijgingen. Voor tweeverdieners telt het tweede inkomen vanaf 2023 volledig mee bij bepaling van de maximale hypotheek.Maximale hypotheek berekening voor jouw hypotheek en je overwaarde voor 2023, wat is veranderd voor 2023?
In de Maximale Hypotheek berekening wordt rekening gehouden met de belangrijkste wijzigingen in 2023, kort samengevat zijn dat:- NHG kostengrens wordt verhoogd naar € 405.000.
- Hypotheekrenteaftrek wordt in 2023 verder beperkt van 40% naar 36,93%
- Daling van het Eigenwoningforfait
- Minder belastingvoordeel op hypotheekrente
- Jubelton wordt afgeschaft in 2023
- Tweede inkomen telt volledig mee voor de hypotheek
- Nieuwe methode meewegen studieschulden
- Differentiatie leennormen naar energieverbruik
De belangrijkste Hypotheekwijzigingen voor 2023 op een rij
De hypotheekregels wijzigen ieder jaar. Lees hieronder uitgebreid wat er nu bekend is en wat de belangrijkste wijzigingen per 1 januari 2023 zijn.[/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][vc_column_text]NHG (Nationale Hypotheek Garantie) verhoogd in 2023
De NHG-kostengrens stijgt naar € 405.000 in 2023, NHG-premie blijft 0,6%. Je hypotheek afsluiten met de Nationale Hypotheek Garantie kan in 2023 tot een bedrag van € 405.000. In 2022 lag die grens nog op € 355.000, maar omdat de huizenprijzen nog tamelijk hoog is wordt die grens met € 50.000 verhoogd. Indien er sprake is van energiebesparende maatregelen, dan ligt de grens vanaf 1 januari op € 429.300 (dit was € 376.300 in 2022). De eenmalige provisie bij het afsluiten van een NHG-hypotheek blijft ook in 2023 op 0,6 procent van het hypotheekbedrag.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Daling van het Eigenwoningforfait 2023
Het eigenwoningforfait voor woningen met een WOZ-waarde tussen de € 75.000 en € 1.200.000 gaat wederom verder omlaag, nu met 0,10%-punt. In 2023 komt het tarief daarmee uit op 0,35%. Hiermee worden huiseigenaren gecompenseerd voor de versnelde beperking van de hypotheekrenteaftrek. Bij een WOZ-waarde van meer dan € 1.200.000 blijft de inkomensbijtelling 2,35%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Hypotheekrenteaftrek wordt in 2023 verder beperkt
Voor hogere inkomens wordt de hypotheekrenteaftrek verder afgebouwd. In 2023 mogen inkomens boven de € 73.071 nog maar 36,93% aftrekken bij hun belastingaangifte. In 2022 was dit tarief nog 40%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Jubelton wordt afgeschaft
Het kabinet heeft bepaald dat de schenkingsvrijstelling voor eigen woningen (de zogenoemde Jubelton) vanaf 1 januari 2023 wordt verlaagt naar €28.947. De vrijstelling zal per 1 januari 2024 helemaal worden afgeschaft.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Volledig meetellen tweede inkomen voor hypotheek
Hypotheekverstrekkers kunnen vanaf 2023 bij tweeverdieners het tweede inkomen volledig meenemen bij de bepaling van de maximale hypotheek. Het Nibud heeft dit geadviseerd. Dit jaar weegt het tweede inkomen nog voor 90% mee. Het zwaarder meewegen van het tweede inkomen van tweeverdieners voorkomt dat de leencapaciteit van tweeverdieners terugloopt als gevolg van de afbouw van de overdraagbaarheid van de algemene heffingskorting. De impact van deze wijziging op de leenruimte is beperkt. Tweeverdieners kunnen gemiddeld over alle inkomens zo’n € 3.200 meer lenen dan wanneer het tweede inkomen voor 90% wordt meegeteld. (bron: Rijksoverheid)[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Nieuwe methode meewegen studieschulden
Het kabinet heeft het voornemen om in 2024 over te stappen naar een nieuwe methode om de invloed van studieschulden op de leenruimte van oud-studenten te bepalen. In het coalitieakkoord is vastgelegd dat voor starters de actuele stand van de studieschuld bepalend wordt bij het aanvragen van een hypotheek. Dit moet oud-studenten die extra hebben afgelost meer ruimte bieden om te lenen. Het Nibud constateert namelijk dat de huidige methodiek een accuraat beeld geeft van de maandelijkse lasten die horen bij een studielening wanneer een oud-student niet extra heeft afgelost – dus naast de reguliere aflossingen – op de studieschuld. Maar in situaties waarin wél extra is afgelost op de studieschuld kan de huidige methodiek leiden tot onnodige beperking van de leenruimte. Daarom adviseert het Nibud om de mogelijkheid uit te werken om per 1 januari 2024 over te stappen op een methode gebaseerd op de actuele maandlasten van de studielening. (bron: Rijksoverheid)[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Differentiatie leennormen naar energieverbruik
Het kabinet is van plan om vanaf 2024 bij de vaststelling van de maximale hypotheek meer rekening houden met het uiteenlopende energieverbruik van woningen. Bij de aankoop van een woning met een laag energieverbruik of bij het nemen van energiebesparende maatregelen, kan de consument verantwoord een hogere hypotheek aangaan. De maandelijkse energielasten zullen voor deze consument namelijk relatief laag zijn. Het Nibud adviseert om bij de uitwerking goed te kijken naar enkele punten rondom het gebruik van het energielabel. De ministeries van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) en Financiën zullen deze punten samen met de sector uitwerken. (bron: Rijksoverheid)[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wil je exact weten welke regels er gelden en een exacte hypotheek berekening? Maak dan een gratis afspraak via het formulier hieronder
De exacte regels en getallen voor de hypotheken in 2023 zijn op Prinsjesdag, de 3e dinsdag in september, gepresenteerd. Eind oktober 2022 kwam ook het Nibud met de nieuwste financieringslast tabellen. Nu alle wijzigingen definitief zijn weten we exact wat we in 2023 aan hypotheek lenen kunnen. Je bent van harte welkom voor een gratis hypotheek gesprek, graag tot gauw![/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”1″ disable_element=”yes”][vc_column][us_separator size=”small”][us_btn label=”Meest exacte info voor 2023 zodra dit door het kabinet op Prinsjesdag bekent gemaakt is en het NIBUD de nieuwste financieringslast tabellen openbaar gemaakt heeft. Wil je het zeker weten? Maak dan een gratis afspraak!” link=”url:%23contactform” style=”25″ icon=”fas|info” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%2210px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%2210px%22%7D%7D”][vc_column_text]Hypotheek veranderingen 2023
Naast je Maximale hypotheek berekenen lees je hier alles over de veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2022. Voor vrijwel alle huishoudens die in 2022 een inkomensstijging hebben, stijgt het bedrag voor de maximale hypotheek. Daarnaast kan het tweede inkomen in 2022 voor 90 procent meetellen bij het vaststellen van het financieringslast percentage.Maximale hypotheek berekening voor jouw hypotheek en je overwaarde voor 2022, wat is veranderd voor 2022?
In de Maximale Hypotheek berekening wordt rekening gehouden met de belangrijkste wijzigingen in 2022, kort samengevat zijn dat:- NHG kostengrens is verhoogd naar € 355.000. In 2021 was dit nog € 325.000.
Met energiebesparende voorzieningen 6% hoger
- Hypotheekrenteaftrek wordt in 2022 verder beperkt
- Daling van het Eigenwoningforfait
- Minder Hypotheek met Private lease
- Borgtochtprovisie gaat van 0,7% naar 0,6%
- Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
- Wijziging eigenwoningregeling 2022
De belangrijkste Hypotheekwijzigingen voor 2023 op een rij
De hypotheekregels wijzigen ieder jaar. Lees hieronder uitgebreid wat er nu bekend is en wat de belangrijkste wijzigingen per 1 januari 2023 zijn.[/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][vc_column_text]NHG (Nationale Hypotheek Garantie) grens hoger
Nog niet bekend maar zal hoogstwaarschijnlijk weer stijgen. Meer exacte info zodra dit bekent is.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Hypotheekrenteaftrek wordt in 2023 verder beperkt
Het maximale verrekentarief waartegen je hypotheekrente kunt aftrekken daalt ook weer in 2023 van 40% naar 37%. Dit is alleen wanneer je inkomen in box 1 boven de € 69.398 ligt en tegen het toptarief van 49,5% belast wordt. Het maximale verrekentarief werd al een aantal jaar afgebouwd met 3% punten per jaar, tot het in 2023 voor alle belastingbetalers gelijk is aan het basistarief in box 1 van circa 37%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Daling van het Eigenwoningforfait
Het eigenwoningforfait voor woningen met een WOZ-waarde tussen de € 75.000 en € 1.130.000 gaat verder omlaag met 0,05%-punt. In 2022 komt het tarief daarmee uit op 0,45%. Hiermee worden huiseigenaren gecompenseerd voor de versnelde beperking van de hypotheekrenteaftrek. Bij een WOZ-waarde van meer dan € 1.130.000 blijft de inkomensbijtelling 2,35%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Minder Hypotheek met Private lease
Private lease verlaagt je maximale hypotheek leenbedrag! Lease je een privé auto dan heeft dit vanaf 1 april 2022 een negatief effect op je maximale hypotheek bedrag. Je private leasecontract wordt vanaf dan namelijk voor 100% geregistreerd bij het BKR (Bureau Krediet Registratie). Nu is dat nog maar voor65%. Deze wijziging kan er dus voor zorgen dat je maximale leenbedrag vele euro’s lager uitvalt.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Borgtochtprovisie omlaag
Borgtochtprovisie gaat omlaag van 0,7% naar 0,6%. Als je een hypotheek afsluit met NHG betaal je een percentage aan borgtochtprovisie. Wanneer je als huizenkoper in 2021 een hypotheek afsluit met NHG, betaal je 0,7% over de hypotheek. Per 1 januari 2022 wordt dit percentage verlaagd en betaal je 0,6%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
In 2021 werd de vrijstelling voor het betalen van overdrachtsbelasting geïntroduceerd. Deze vrijstelling geldt voor huizenkopers onder de 35 jaar die een woning kopen van maximaal € 400.000. Is de totale woningwaarde hoger dan dit grensbedrag? Dan moet je over het geheel gewoon 2% overdrachtsbelasting betalen. In alle gevallen waarbij de woning niet je eigen hoofdverblijf wordt, geldt vanaf 2022 een tarief van 8% overdrachtsbelasting.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wijziging eigenwoningregeling 2022
De eigenwoningregeling per 1 januari 2022 op drie onderdelen is gewijzigd. Dit om de regels zo eerlijk mogelijk te maken voor onder andere huiseigenaren waarvan de partner is overleden. Wil je meer hierover lezen kijk dan hier op Rijksoverheid.nl.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Stijging van de WOZ-waarde
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen stijgt in 2022 naar verwachting met 8,5 á 9,5%. De gemeente gebruikt de WOZ-waarde van uw woning om de hoogte van de gemeentelijke belastingen te bepalen, zoals rioolheffing, waterschapsbelasting en onroerendzaak belasting (ozb).[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Minder belastingvoordeel in 2022 voor kleine (of reeds afbetaalde) hypotheek
Wie geen hypotheekrente (meer) aftrekt – omdat de hypotheek geheel is terugbetaald – of minder hypotheekrente aftrekt dan de bijtelling van het eigenwoningforfait, houdt een positief saldo over. De ‘Wet Hillen’ zorgde er sinds 2005 voor dat dit positieve saldo door een extra aftrek precies tot nul werd verlaagd. Maar per 2019 is de overheid begonnen om de Hillen-aftrek af te bouwen in 30 jaarlijkse stapjes van 3,33%-punten. In 2022 zal de Hillen-aftrek een eventueel positief saldo van eigenwoningforfait en hypotheekrenteaftrek nog maar voor 86,67% compenseren (in 2021 nog 90%.). Waardoor je over bijna 14% van het positieve saldo alsnog inkomstenbelasting in box 1 zult moeten betalen.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wil je exact weten welke regels er gelden? Maak dan een gratis afspraak via het formulier hieronder
De exacte regels en getallen voor de hypotheken in 2023 worden dus op Prinsjesdag, de 3e dinsdag in september, gepresenteerd. Eind oktober 2022 komt ook het Nibud met de nieuwste financieringslast tabellen. Zodra wijzigingen definitief zijn weten we exact wat we in 2023 aan hypotheek lenen kunnen. Je bent natuurlijk altijd van harte welkom voor een gratis hypotheek gesprek, graag tot gauw![/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”1″ disable_element=”yes”][vc_column][us_separator size=”small”][us_btn label=”Alle Nibud wijzigingen voor de maximale hypotheek 2022 zijn in deze calculator verwerkt. Wil je het zeker weten? Maak dan een gratis afspraak!” link=”url:%23contactform” style=”25″ icon=”fas|info” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%2210px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%2210px%22%7D%7D”][vc_column_text]Hypotheek veranderingen 2022
Naast je Maximale hypotheek berekenen lees je hier alles over de veranderingen aangaande nieuwe hypotheken in 2022. Voor vrijwel alle huishoudens die in 2022 een inkomensstijging hebben, stijgt het bedrag voor de maximale hypotheek. Daarnaast kan het tweede inkomen in 2022 voor 90 procent meetellen bij het vaststellen van het financieringslast percentage.Maximale hypotheek berekening voor jouw hypotheek en je overwaarde voor 2022, wat is veranderd voor 2022?
In de Maximale Hypotheek berekening wordt rekening gehouden met de belangrijkste wijzigingen in 2022, kort samengevat zijn dat:- NHG kostengrens is verhoogd naar € 355.000. In 2021 was dit nog € 325.000.
Met energiebesparende voorzieningen 6% hoger
- Hypotheekrenteaftrek wordt in 2022 verder beperkt
- Daling van het Eigenwoningforfait
- Minder Hypotheek met Private lease
- Borgtochtprovisie gaat van 0,7% naar 0,6%
- Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
- Wijziging eigenwoningregeling 2022
De belangrijkste Hypotheekwijzigingen in 2022
De hypotheekregels wijzigen ieder jaar. Lees hieronder uitgebreid wat de belangrijkste wijzigingen per 1 januari 2022 zijn.[/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][vc_column_text]NHG (Nationale Hypotheek Garantie) grens hoger
Wanneer je een huis koopt met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) dan is in 2022 de NHG-grens € 355.000. In 2020 was dit nog € 325.000. Voor een woning met energiebesparende voorzieningen is de kostengrens nog zelfs 6% hoger, namelijk € 376.300.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Hypotheekrenteaftrek wordt in 2022 verder beperkt
Het maximale verrekentarief waartegen je hypotheekrente kunt aftrekken daalt in 2022 van 43% naar 40%. Dit is alleen wanneer je inkomen in box 1 boven de € 69.398 ligt en tegen het toptarief van 49,5% belast wordt. Het maximale verrekentarief wordt verder afgebouwd met 3% punten per jaar, tot het in 2023 voor alle belastingbetalers gelijk is aan het basistarief in box 1 van circa 37%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Daling van het Eigenwoningforfait
Het eigenwoningforfait voor woningen met een WOZ-waarde tussen de € 75.000 en € 1.130.000 gaat verder omlaag met 0,05%-punt. In 2022 komt het tarief daarmee uit op 0,45%. Hiermee worden huiseigenaren gecompenseerd voor de versnelde beperking van de hypotheekrenteaftrek. Bij een WOZ-waarde van meer dan € 1.130.000 blijft de inkomensbijtelling 2,35%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Minder Hypotheek met Private lease
Private lease verlaagt je maximale hypotheek leenbedrag! Lease je een privé auto dan heeft dit vanaf 1 april 2022 een negatief effect op je maximale hypotheek bedrag. Je private leasecontract wordt vanaf dan namelijk voor 100% geregistreerd bij het BKR (Bureau Krediet Registratie). Nu is dat nog maar voor65%. Deze wijziging kan er dus voor zorgen dat je maximale leenbedrag vele euro’s lager uitvalt.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Borgtochtprovisie omlaag
Borgtochtprovisie gaat omlaag van 0,7% naar 0,6%. Als je een hypotheek afsluit met NHG betaal je een percentage aan borgtochtprovisie. Wanneer je als huizenkoper in 2021 een hypotheek afsluit met NHG, betaal je 0,7% over de hypotheek. Per 1 januari 2022 wordt dit percentage verlaagd en betaal je 0,6%.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Aanpassing overdrachtsbelasting 2022
In 2021 werd de vrijstelling voor het betalen van overdrachtsbelasting geïntroduceerd. Deze vrijstelling geldt voor huizenkopers onder de 35 jaar die een woning kopen van maximaal € 400.000. Is de totale woningwaarde hoger dan dit grensbedrag? Dan moet je over het geheel gewoon 2% overdrachtsbelasting betalen. In alle gevallen waarbij de woning niet je eigen hoofdverblijf wordt, geldt vanaf 2022 een tarief van 8% overdrachtsbelasting.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wijziging eigenwoningregeling 2022
De eigenwoningregeling per 1 januari 2022 op drie onderdelen is gewijzigd. Dit om de regels zo eerlijk mogelijk te maken voor onder andere huiseigenaren waarvan de partner is overleden. Wil je meer hierover lezen kijk dan hier op Rijksoverheid.nl.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Stijging van de WOZ-waarde
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen stijgt in 2022 naar verwachting met 8,5 á 9,5%. De gemeente gebruikt de WOZ-waarde van uw woning om de hoogte van de gemeentelijke belastingen te bepalen, zoals rioolheffing, waterschapsbelasting en onroerendzaak belasting (ozb).[/vc_column_text][us_separator size=”small”][vc_column_text]Minder belastingvoordeel in 2022 voor kleine (of reeds afbetaalde) hypotheek
Wie geen hypotheekrente (meer) aftrekt – omdat de hypotheek geheel is terugbetaald – of minder hypotheekrente aftrekt dan de bijtelling van het eigenwoningforfait, houdt een positief saldo over. De ‘Wet Hillen’ zorgde er sinds 2005 voor dat dit positieve saldo door een extra aftrek precies tot nul werd verlaagd. Maar per 2019 is de overheid begonnen om de Hillen-aftrek af te bouwen in 30 jaarlijkse stapjes van 3,33%-punten. In 2022 zal de Hillen-aftrek een eventueel positief saldo van eigenwoningforfait en hypotheekrenteaftrek nog maar voor 86,67% compenseren (in 2021 nog 90%.). Waardoor je over bijna 14% van het positieve saldo alsnog inkomstenbelasting in box 1 zult moeten betalen.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][us_separator size=”small”][vc_column_text]Wil je exact weten welke regels er gelden? Maak dan een gratis afspraak via het formulier hieronder
De exacte regels en getallen voor de hypotheken in 2022 zijn op Prinsjesdag, de 3e dinsdag in september, gepresenteerd. Eind oktober 2021 kwam ook het Nibud met de nieuwste financieringslast tabellen. Nu alle wijzigingen definitief zijn weten we exact wat we in 2022 aan hypotheek lenen kunnen. Je bent van harte welkom voor een gratis hypotheek gesprek, graag tot gauw![/vc_column_text][us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”1″ el_id=”contactform”][vc_column width=”3/5″][gravityform id=”2″ ajax=”true”][/vc_column][vc_column width=”2/5″][vc_column_text] Wil je zelf direct een afspraak inplannen? Dat kan hier.- Het eerste gesprek is altijd gratis en vrijblijvend
- We nemen alle tijd om je vragen te beantwoorden
- Een afspraak buiten kantoortijden is ook mogelijk